Chcete si vyčistit koberec? Pak jste se obrátil na správnou adresu!

Připravili jsme pro vás odpovědi na často kladené otázky.

Jakou péči mám koberci věnovat?

Pokud chcete udržet koberec v původní kvalitě i barvách, je třeba se o něj pravidelně starat. Suché vysávání doporučujeme provádět minimálně dvakrát týdně a hloubkové mokré čištění minimálně jednou ročně. Je důležité si uvědomit, že pravidelně čištěný koberec efektivně pohlcuje částice prachu a udržuje alergeny v ovzduší na minimální úrovni.

Jak koberec nebo gauč důkladně a přitom šetrně vyčistit?

Kvalitní a šetrné čištění je možno nejlépe provést pomocí námi používaných tryskových extraktorů, jež jsou vybaveny oddělenými nádržemi na čistou a znečištěnou vodu. Při každém extrakčním čištění využíváme pouze špičkové čisticí prostředky značky Kärcher, které poskytnou vašemu koberci či čalounění špičkovou regeneraci a ochranu.

gauč

Je potřeba místnosti nějak připravit?

Žádné zvláštní přípravy nejsou nutné. Stačí, aby na kobercích nestálo nic jiného než nábytek, tj. aby na nich třeba nebyly rozprostřeny dětské hračky apod. Jakýkoliv nábytek a zařízení, který lze posunout (křesla, židle, květináče, apod.) si pracovník odsune při čištění sám. U kancelářských objektů je vhodné, aby na zemi nebyly malé tiskárny nebo třeba nastohované balíky papíru. Překážkou to ale není, stejně jako klubka kabelů, vše se dá snadno šoupnout nebo položit na kolem stojící stoly.

Koberec nebo gauč stojí na parketách nebo dřevěné podlaze, nemůže je poškodit voda?

Vlhkost u běžných koberců neprosákne skrz až na podlahu. Pokud je dřevěná podlaha choulostivá, nečistíme je na ní, ale stranou – je-li to možné. Platí, že na každý takový potenciálně pro podlahu nepříznivý vliv vás dopředu upozorníme a postup tomu přizpůsobíme, takže se nemůže nic stát.

Používáte Kärcher?

Ano, používáme pouze stroje Kärcher. Upřímně, všechny extraktory na koberce pracují na stejném principu. Stroje Kärcher jsou asi nejdůmyslnější na trhu ve smyslu snadnosti použití a manipulace s nimi. To co ovlivní kvalitu výsledku nejvíce je ale člověk stojící za strojem a jeho pečlivost a zkušenosti. Čistící prostředky Kärcher jsou však kvalitní a k vláknům velmi šetrné.

gauč

Koberce si odvezete nebo je čistíte na místě?

Koberce čistíme vždy na místě. U naprosté většiny koberců to ani jinak nejde. Odstavení nábytku, srolování, vystěhování, odvoz, vyčištění, vyschnutí, další převoz, nastěhování, další manipulace s nábytkem – to vše zabere mnohonásobně času, než když se práce provede ihned a na místě. A cena by tím byla také mnohonásobná. Na tak složitou manipulaci by bylo navíc zapotřebí minimálně jednoho pracovníka navíc a nákladní auto. K odvozu není žádný relevantní důvod. Smysl by dával jen u malých kusových koberců. Opět ale platí, že časová náročnost i cena vystoupí na mnohonásobek.

Přijedete si koberce prohlédnout?

V 99% nepřijedeme, protože to opravdu není nutné. Za tu dobu, co se touto činností zabýváme dokážeme velmi přesně odhadnout celkovou cenu a časovou náročnost. Pro zjištění ceny můžete vždy zaslat poptávku cenové kalkulace. Výjimku tvoří velmi rozsáhlé plochy ve firmách (v řádu stovek metrů), kde je navíc pravděpodobnost silnějšího zašpinění od lidí přecházejícími např. mezi výrobou a kancelářemi.

gauč 3

Nemohou čistící prostředky kobercům uškodit?

Za celou dobu naší činnosti se nic takového nestalo. Máme celou paletu čistících prostředků, vhodných jak na čištění koberců od mastnot a silného zašpinění, tak na jemné vlněné a perské koberce.